صیانت از حقوق داوطلبان کنکور وظیفه مسئولان آموزشی است

وزیر علوم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هیچ امکانی از تخلف نباید در آزمون سراسری وجود داشته باشد و نظارت کامل بر مخازن دفترچه سوالات و پاسخنامه ها در حوزه های برگزاری آزمون و همه فرایندها اعمال شود.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از سازمان سنجش، محمدعلی زلفی گل اظهار داشت: صیانت ازحقوق داوطلبان و فرزندان کشور وظیفه مسئولان آموزشی است و باید به نحو شایسته‌ای از منافع این عزیزان مراقبت شود تا زمینه و بستر رشدشان فراهم شود.

وی تأکید کرد: باید به نحو شایسته، بهترین و شایسته‌ترین داوطلبان به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی راه یابند و در برگزاری آزمون سراسری از همه ظرفیت‌های دانشگاه‌ها استفاده شود. همه امکانات متعلق به مردم است و برگزاری آزمون سراسری نیز امری ملی است و باید از هر امکانی استفاده کرد.

زلفی‌گل اظهار امیدواری کرد با رعایت قانون و دستورالعمل‌ها و همت مسئولان ذیربط آزمون سراسری با سلامت کامل برگزار شود.

وی ادامه داد: هیچ امکانی از تخلف نباید وجود داشته باشد و نظارت کامل بر مخازن دفترچه سوالات و پاسخنامه ها در حوزه های برگزاری آزمون و همه فرایندها اعمال شود به گونه‌ای که سرمایه اجتماعی و اعتبار سازمان سنجش حفظ و ارتقا یابد و امیدواریم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ با بهترین کیفیت برگزار شده و رضایت داوطلبان عزیز را فراهم آورد.

آزمون سراسری سال جاری با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام «ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) مصوب خرداد ۱۴۰۱ دو بار در سال برگزار و هر دو نوبت آزمون سال ۱۴۰۲ حکم واحد داشته و نتیجه آن برای دو سال اعتبار دارد. نتایج اولیه نوبت اول آزمون در نیمه نخست اسفند به اطلاع داوطلبان می‌رسد که شامل نمره خام آزمون می‌شود.

تغییرات دیگر در این آزمون شامل تاثیر قطعی و ۴۰ درصدی معدل پایه دوازدهم، حذف آزمون دروس عمومی و برخی زیرگروه‌های آزمایشی در آزمون سراسری است به شکلی که امسال پنج گروه اصلی شامل علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان است.

نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ که روند ثبت‌نام آن هشتم تا هجدهم آبان برگزار شد، در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی و نوبت دوم که ثبت‌نام آن از ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۲ آغاز می شود و تا ۲۱ فروردین ادامه خواهد داشت، صبح و بعدازظهر ۱۴ و ۱۵ تیر سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید