کیفیت سنجی رتبه معلمان با مختصات عمومی مشخص شده

رضا مرادصحرایی

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای‌عالی آموزش و پرورش گفت: کمیته نظارت و پایش رتبه‌بندی شروع به کارکرده است و گروهی مختصات عمومی هر یک از رتبه‌ها را مشخص کرده‌اند که بر اساس آن، رتبه‌ها را کیفیت‌سنجی می‌کنند.
به گزارش سبکی نو، رضا مراد صحرايي در هزار بیست و ششمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات آموزش و پرورش و همچنین روند رسیدگی به اعتراضات معلمان نسبت به رتبه‌هایی که کسب کرده‌اند، گفت: اعتراضات معلمان در مورد رتبه‌بندی به دقت بررسی می‌شود تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی اظهار داشت: توجه جدی به دغدغه‌های همکاران در مورد مسائل آموزشی و پرورشی و رتبه‌بندی معلمان مهم و ضروری بوده و هدف این است که همکاران به حق خود برسند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر این‌که مشکلات رتبه‌بندی را با کمک همکاران برطرف می‌کنیم، عنوان کرد: چند کار در مورد رتبه‌بندی در حال انجام است؛ اول اینکه فرایند رسیدگی به اعتراضات آغازشده است که در اعتراضات اجازه بارگذاری مدرک جدید داده نمی‌شد که به ‌فوریت زمینه بارگذاری مدرک جدید فراهم خواهد شد؛ البته باید قابلیت‌های جدیدی در سامانه برای این کار ایجاد شود و معلمان می‌توانند در مؤلفه مورد اعتراض، مدارک تکمیلی را ارائه دهند.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: کمیته نظارت و پایش رتبه‌بندی شروع به کارکرده است و گروهی مختصات عمومی هر یک از رتبه‌ها را مشخص کرده‌اند که بر اساس آن، رتبه‌ها را کیفیت‌سنجی می‌کنند.

صحرايي با اشاره به موضوعات در دستور کار آموزش و پرورش بیان کرد: برگزاری با شکوه هفته بزرگداشت مقام معلم، ساماندهی نیروی انسانی، هدایت تحصیلی دانش‌آموان، برنامه هفتم توسعه و … از جمله موضوعات بسیار مهمی هستند که باید مورد توجه جدی قرار گیرند.

وی با تأکید بر این‌که نقش آموزش‌ و پرورش در برنامه هفتم توسعه باید پررنگ دیده شود، تاکید کرد: در این حوزه تمام تلاش خود را می‌کنیم تا آموزش ‌و پرورش نقش ویژه‌ای در برنامه هفتم داشته باشد.

صحرایی در پایان گفت: آموزش و پرورش نیازمند مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها و جامعه است تا بتواند نقش خود را به نحو احسن ایفا کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید