همکاری 3 وزارتخانه با سازمان سنجش برای حوزه کنکور

کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از الزام همکاری سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش و پرورش با سازمان سنجش درباره حوزه های امتحانی کنکور خبر داد.

به گزارش سبکی نو، دکتر عبدالرسول پورعباس افزود: طبق مصوبه دولت سیزدهم، کلیه مراکز وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کلیه مراکز وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کلیه مراکز وابسته به آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی موظف هستند با سازمان سنجش درباره حوزه‌های امتحانی و کنکور همکاری کنند.

وی با اشاره به یک مصوبه هیأت دولت برای عوامل اجرایی حوزه کنکور گفت: طبق قانون تأمین اجتماعی عوامل اجرایی باید حق بیمه پرداخت می‌کردند و با توجه به مصوبه جدید هیأت دولت دیگر نیازی به پرداخت این حق بیمه نیستند. این مسئله از این رو اهمیت دارد که بخشی از حق الزحمه باید به بیمه داده می‌شد و عوامل اجرایی کمتری به حوزه‌ها می‌آمدند.

معاون وزیر علوم یادآور شد: برای خرید برخی از تجهیزات سازمان سنجش آموزش کشور دولت مصوبه داده است که سازمان سنجش با بخشی از بودجه سال آینده به صورت وام، این تجهیزات را به صورت کامل خریداری کند و با این بودجه تمام تجهیزات مورد نیاز خریداری شوند.

منبع: مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید