آغاز ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

ثبت‌نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

به گزارش سبکی نو، روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در تکمیل ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از امروز چهارشنبه ۷ دی برای ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی به نشانی www. azmoon. org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی، در صورت تمایل و داشتن شرایط با تهیه کارت اعتباری نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

ثبت نام و انتخاب رشته در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی از  روز چهارشنبه ۷ دی ماه آغاز و تا روز شنبه ۱۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر ثبت نام دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی در سایر دانشگاه ها نیز از چهارم دی آغاز و تا شنبه دهم دی ماه ادامه دارد. بیشترین ظرفیت برای دانشگاه های کشور در مرحله تکمیل ظرفیت در رشته های بدون کنکور به دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی اختصاص یافته است.

به گزارش مهر، ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در گزینش برخی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به شیوه صرفاً با سوابق تحصیلی و با ملاک معدل کتبی دیپلم از ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ آغاز شده است و داوطلبان تا ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱ فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته‌ها اقدام کنند.

بیشترین ظرفیت مربوط به استان مازندران با بیش از ۲۳ هزار نفر ظرفیت است که بخش اصلی این ظرفیت مربوط به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی است.

کمترین ظرفیت مربوط به استان هرمزگان با یک هزار و ۹۸۹ نفر ظرفیت است که بخش عمده آن مربوط به واحدهای دانشگاه پیام نور در استان است.

از مجموع ۱۹۷ هزار و ۶۹۴ ظرفیت پذیرش ۸ هزار نفر و ۲۱۵ مفر به ظرفیت دانشگاه‌های دولتی و دوره‌های روزانه و نوبت دوم اختصاص دارد.

همچنین از مجموع ظرفیت ۹۶ هزار و ۷۶۰ نفر به واحدهای دانشگاه پیام نور و ۹۲ هزار و ۱۳۳ نفر به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی تعلق دارد.

به این ترتیب بازهم بیشترین ظرفیت‌های خالی مانده در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور متعلق به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور است.

در واقع ۱۹۷ هزار و ۶۹۴ صندلی خالی بدون کنکور همچنان بدون داوطلب مانده است و تاکنون تنها حدود ۳۰ هزار در این دوره‌ها ثبت نام کرده اند و به نظر نمی‌رسد بازهم این ظرفیت تکمیل شود.

تکمیل ظرفیت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید