2 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر آسیا

دانشگاه صنعتی شریف

در رتبه بندی برترین دانشگاه های آسیا سال ۲۰۲۳ کیو اس، دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۸۴ و دانشگاه تهران با رتبه ۹۲ در این فهرست موفق به کسب مقام اول و دوم در بین دانشگاه‌های مطرح کشور شدند.

به گزارش سبکی نو، دانشگاه صنعتی شریف در آخرین نتایج رتبه‌بندی «کیو اس آسیا یونیورسیتی رانکینگز» (QS Asia University Rankings) و در نخستین حضور خود در این ارزیابی، موفق به کسب مقام نخست در بین دانشگاه‌های ایران شد.

رتبه بندی QS که یکی از برترین سیستم های ارزیابی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی محسوب می‌شود، نتایج مرتبط با عملکرد بالغ بر ۷۵۰ دانشگاه برتر آسیا را با عنوان QS Asia University Rankings منتشر کرد.

دانشگاه صنعتی شریف در نخستین حضور خود در این رقابت، موفق به کسب رتبه یک در بین دانشگاه های مطرح ایران همچون دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی و … شد.

شهرت علمی و کارفرمایی، تعداد اعضای هیات علمی دارای مدرک دکتری و درصد دانشجویان بین المللی از جمله شاخص‌های کلیدی مورد استفاده در رتبه بندی QS ۲۰۲۳ بود.

دانشگاه‌هایی که در این رقابت شرکت می‌کنند، توسط ۶ شاخص در قالب چهار حوزه کلی آموزش، پژوهش، قابلیت جذب در بازار کار و بین المللی سازی ارزیابی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۳ کیو اس ۷۶۰ دانشگاه آسیایی رده بندی شدند. دانشگاه پکن رتبه اول را به خود اختصاص داده و دانشگاه شماره یک سال گذشته یعنی دانشگاه ملی سنگاپور، رتبه دوم را از آن خود کرده است.

سایر دانشگاه های حاضر در بین ۱۰ دانشگاه برتر مؤسساتی از جمله مالزی، چین و کره جنوبی بودند.

رتبه بندی کیو اس توسط مؤسسه «کاکارلی سیموندز» در انگلستان انجام می‌گیرد و عملاً از سال ۲۰۱۰ به صورت مستقل دانشگاه‌ های دنیا را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. روش شناسی رتبه بندی جهانی کیو اس بر اساس دامنه گسترده‌ای از فعالیت‌های دانشگاهی طراحی شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید