آغاز مسابقات ورزشی آموزشگاهی در مدارس از ۲۶ مهر

به گفته معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ۲۶ مهر ماه چهلمین دوره مسابقات آموزشگاهی در مدارس به نام “یادواره شهدای مدارس دخترانه زینبیه و ثارالله” آغاز می شود.
به گزارش سبکی نو ، روز سه شنبه ۲۶ مهرماه این مسابقات با اجرای مراسم افتتاحیه در ۱۶رشته ورزشی با هماهنگی‌ وزارت ورزش و فدراسیون‎ ها در رشته‎ های پایه و مدال آور در سراسر کشور برگزار می شود.

کمبود نیروی انسانی به ویژه در حوزه تربیت بدنی و تحقق ساخت زیستی بدنی یکی از چالش‎های جدی وزارت آموزش و پرورش است. گفته شده امروزه ۳۴ درصد دختران و۳۱ درصد پسران با چالش چاقی روبرو هستند که باید با جبران کمبود نیروی انسانی، این معضل برطرف شود.

به گفته ستاری فرد امسال مسابقات آموزشگاهی سراسر کشور از ۲۶ مهرماه شروع می شود که قدمت چند ده ساله دارد این مسابقات با رویکرد خانواده محوری و مشارکت طلبی دانش آموزان برگزار می شود.

روز سه شنبه ۲۶ مهرماه این مسابقات با مراسم افتتاحیه در ۱۶رشته ورزشی با هماهنگی‌ وزارت ورزش و فدراسیون‎ ها در رشته‎ های پایه و مدال آور در سراسر کشور برگزار می شود.

در سال تحصیلی جاری با برنامه ریزی آموزش و پرورش، دو زنگ ورزش در مقطع ابتدایی تعریف شد تا سبب افزایش نشاط دانش آموزان شوند. از سوی دیگر در یک اقدام بی‎ سابقه ۱۱۰میلیارد تومان اعتبار نیز برای تامین تجهیزات ورزشی مدارس پیش بینی شد تا در کنار رفع معضل کمبود نیروی انسانی در رشته تربیت بدنی، سلامت کودکان در اولویت قار گیرد.

بیست و نهم مهرماه در تقویم کشورما روز تربیت بدنی است و وزارت آموزش و پرورش امیدوار است با برگزاری مسابقات آموزشگاهی در مدارس، هفته تربیت بدنی را گرامی بدارد و ورزش را در مدارس به ویژه مدارس ابتدایی نهادینه کند؛ چراکه ورزش ضامن سلامتی و نشاط جامعه است و عادت به آن در کودکی می تواند زندگی سالم تری را در بزرگسالی شهروندان رقم بزند.

علاقه مندان به شرکت در مسابقات ورزشی آموزشگاهی می توانند به دفتر مدیریت مدرسه شان مراجعه نمایند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید