تحقق عدالت در اجرای کنکور با مديريت استاني راهبردي

کنکور

مشاور رئیس سازمان سنجش گفت: مدیریت استانی، راهبردی مطمئن برای تضمین و تعالی کیفیت برگزاری آزمون‌ها است.

به گزارش سبکی نو، دکتر رضا محمدی با اشاره به آزمون‌های سراسری به عنوان یک پدیده اجتماعی اظهار داشت: آزمون‌های سراسری، بخش راهبردی از فرآیند آموزش عالی است که حاصل آن انتخاب افرادی شایسته برای ورود به دانشگاه‌ها و مراکز و مؤسسات آموزش عالی کشور است.

وی اداکه داد: بدون شک، کیفیت برگزاری این آزمون‌ها تأثیری مستقیم و چشمگیر بر کیفیت آموزش و سطح تخصصی نظام دانشگاهی و جامعه دارد.

سرپرست مرکز تحقیقات، ارزشیابی، اعتبار سنجی و تضمین کیفیت آموزش سازمان سنجش برنامه‌ریزی و برگزاری آزمون‌ها را وظیفه‌ای ملی دانست که متوجه همۀ آحاد جامعه و به صورت خاص، نظام دانشگاهی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر، این آزمون در دورترین نقاط کشور برگزار می‌شود و فرآیند برگزاری آزمون‌های سراسری، مراحل و گام‌های متنوعی دارد که انجام کار و اثربخشی آن مستلزم نگاه علمی و حرفه‌ای به برگزاری آزمون و استفاده از تمام توان و ظرفیت‌های کشور است.

محمدی تصریح کرد: سازمان سنجش، بر مبنای نتایج بررسی‌های نظام‌مند خود و در جهت تعالی و تضمین کیفیت اجرای آزمون‌ها، درصدد است که مسئولیت برگزاری آزمون‌ها را در قالب سازمان اجرایی جدیدی تحت عنوان مدیریت استانی برگزاری آزمون‌های سراسری به دانشگاه‌های معین هر استان محول نماید.

وی تأکید کرد: انتظار می‌رود که بر مبنای آیین‌نامۀ تدوین شده در این خصوص، رئیس دانشگاه معین، با تشکیل ستاد استانی، نسبت به تدارک تمهیدات و برنامه‌ریزی آزمون‌ها تحت راهبری سازمان سنجش اقدام نماید؛ زیرا انجام این مهم، جز با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های استانی، میسر نخواهد بود.

سرپرست مرکز تحقیقات، ارزشیابی، اعتبار سنجی و تضمین کیفیت آموزش سازمان سنجش تصریح کرد: امیدواریم که تمامی نهادهای ذی‌صلاح هر استان، همکاری مناسبی را در جهت تحقق این وظیفه و برگزاری مطلوب آزمون‌ها با بسیج تمام امکانات خود به عمل آورند.

مشاور رئیس سازمان سنجش با اشاره به مهم‌ترین اهداف این طرح گفت: تحقق عدالت در اجرای آزمون‌ها از راه مدیریت مؤثر استانی، بهبود فرآیند اجرایی، هماهنگی و هم‌افزایی عوامل استانی با تسهیل ارتباطات و تعامل مستمر و سازندۀ آنها، سرعت عمل در تصمیم‌گیری و بهره‌مندی هرچه بیشتر از ظرفیت‌های استانی و تدارک و تمهیدات ارزیابی، اعتبار سنجی و نظارت دقیق و مستقیم بر فرآیند اجرای آزمون‌ها، از مهم‌ترین اهداف این طرح به شمار می‌رود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید