ثبت نام مقاطع مختلف دانشگاهی با سوابق تحصیلی

دانشجو

با توجه به خالی ماندن برخی از ظرفیت های دانشگاهی، سازمان سنجش آغاز ثبت نام و انتخاب رشته در مقاطع تحصیل مختلف را اعلام کرده تا اگر کسی تمایل به شرکت در کنکور ندارد، بر اساس سوابق تحصیلی برای ورود به دانشگاه اقدام کند.

به گزارش سبکی نو، آغاز ثبت‌نام و انتخاب رشته برای ظرفیت‌های خالی مانده در مقطع کارداني به کارشناسي ناپيوسته ی دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غيرانتفاعي و مجازي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و همچنين دانشکده ها و آموزشکده‌هاي دانشگاه فني و حرفه‌اي ، صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی از روز دوشنبه ۵ دی ماه آغاز شده و تا پایان روز پنج‌شنبه ۱۵ دی ماه ادامه دارد.

داوطلبان برای اطلاع از کدرشته محل‌های این مرحله از پذیرش و شرایط و ضوابط ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز آموزشی پذیرنده دانشجو می توانند به دفترچه‌های ثبت‌نام و اطلاعیه‌های منتشر شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه کرده و سپس نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته حداکثر ۳۰ کدرشته محل در مقطع کارداني به کارشناسي ناپيوسته صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنند.

چنانچه داوطلبان قبلاً در ردیف پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي روزانه، غيرروزانه و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي مقطع كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1401 و نيز دانشجويان در حال تحصيل در مقطع کارشناسي ناپيوسته سالهاي قبل هستند، در صورت دارا بودن تمامی شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه‌ راهنمای ثبت نام مي‌توانند در اين مرحله از پذيرش ثبت‌نام و شرکت نمايند و در صورت قبولي در اين مرحله از پذيرش، قبولي قبلي آنان لغو مي‌ شود و با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد و بايد در رشته قبولي جديد ثبت‌نام و ادامه تحصيل دهند.

داوطلبان پذیرش مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه سال 1401 مي‌بايست در زمان ثبت‌نام داراي مدرک يا گواهينامه كارداني (فوق ديپلم) باشند و يا حداكثر تا 30 بهمن ماه مدرک خود را دریافت کنند.

با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در اين مرحله از پذيرش بر اساس صرفا سوابق تحصیلی بر مبناي معدل دوره كارداني صورت مي‌پذيرد، لازم است داوطلبان در درج صحيح معدل كل مقطع كارداني دقت لازم را داشته باشند؛ چرا که در صورت عدم درج صحيح معدل در تقاضانامه ثبت‌نام ، مطابق ضوابط، قبولي آنان لغو خواهد شد.

آغاز ثبت‌نام و انتخاب رشته تکميل ظرفيت دانشگاه جامع علمي ـ‌کاربردي

یکی دیگر از فرصت های دانشجو شدن بر اساس سوابق تحصیلی، ثبت نام در رشته‌های تحصیلی دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای «ناپیوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ‌کاربردی در نوبت بهمن ماه سال ۱۴۰۱ است.

ثبت‌نام و انتخاب رشته در این دوره‌ ها نیز از روز دوشنبه ۵ دی ماه آغاز شده و تا پایان روز پنج‌شنبه ۱۵ دی ماه ادامه دارد.

داوطلبان برای اطلاع از کدرشته محل‌های این مرحله از پذیرش و شرایط و ضوابط ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز آموزشی پذیرنده دانشجو به دفترچه‌ ثبت‌نام و اطلاعیه‌های منتشر شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه کرده و سپس نسبت به ثبت‌نام و انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود حداکثر تا ۲۰ کدرشته محل اقدام کنند.

چنانچه داوطلبان قبلاً در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی مرحله پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای «ناپیوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی-کاربردی مهرماه سال 1401 قرار گرفته باشند در صورت قبولی در این مرحله از پذیرش، قبولی قبلی آنان لغو می‌شود و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و باید در رشته قبولی جدید ثبت‌نام و ادامه تحصیل دهند.

در‌ صورتی که داوطلبان مراحل ثبت‌نام و انتخاب رشته اينترنتي را به درستی انجام دهند در انتها كد رهگيري ۱۶ رقمی، از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان دریافت می‌کنند و لازم است متقاضيان از فرم تكميل شده خود كه داراي كد رهگيري است نسخه چاپي (پرينت) تهيه كنند.

داوطلبان می توانند به منظور کسب اطلاعات لازم در این خصوص به اطلاعیه ثبت‌نام و انتخاب رشته مرحله پذيرش تکمیل ظرفیت مورخ ۵ دی ماه که در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است مراجعه کنند.

ثبت‌نام و انتخاب رشته تکميل ظرفيت مقطع کارداني
ثبت‌نام و انتخاب رشته برای ظرفیت‌های خالی مانده در مقطع کارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي-غيرانتفاعي سال 1401 ، پذیرش نوبت بهمن ماه سال ۱۴۰۱ فرصت دیگری است که صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

ثبت نام در این مقطع از روز چهارشنبه 7 دی ماه آغاز شده و تا پایان روز شنبه 17 دی ماه ادامه دارد.

درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منبع اطلاع از کدرشته محل‌های این مرحله از پذیرش و شرایط و ضوابط ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز آموزشی پذیرنده دانشجو برای ثبت‌نام و انتخاب رشته حداکثر ۳۰ کدرشته محل در مقطع کارداني ، صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است.

داوطلباني که به هر دلیل در رشته‌ای غیر از رشته متناسب با دیپلم خود در اين مرحله از پذيرش ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده و پذیرفته شوند قبولی آنان در هر مرحله‌ای از تحصیل که باشند لغو می شود .

دانشجويان دوره روزانه و غيرروزانه ( ورودي 1401 و قبل ازآن) درصورت داشتن شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنما مي‌توانند بدون انصراف از تحصيل در اين مرحله از پذيرش ثبت‌نام کنند و در صورت قبولي در اين مرحله و قبل از ثبت‌نام در کدرشته قبولی جدید، لازم است از مؤسسه محل قبولي خود انصراف قطعي داده و گواهی مربوطه را به مؤسسه محل قبولي جديد ارائه دهند و این دسته از داوطلبان پس از انصراف قطعی اجازه بازگشت و ادامه تحصیل در کدرشته قبولی قبلی را ندارند.

با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در اين مرحله بر اساس صرفا سوابق تحصیلی بر مبناي معدل کل ديپلم ، صورت مي‌پذيرد، لازم است داوطلبان در درج صحيح معدل کل ديپلم دقت لازم را داشته باشند چرا که در صورت عدم درج صحيح معدل در تقاضانامه ثبت‌نام ، مطابق ضوابط قبولي آنان لغو خواهد شد.

ثبت‌نام و انتخاب رشته تکميل ظرفيت دوره‌ کارداني دانشگاه جامع علمي ـ‌کاربردي

ثبت‌نام و انتخاب رشته ظرفیت‌های خالی مانده در رشته‌های تحصیلی دوره‌ كارداني فني و دوره كارداني حرفه‌اي«ناپيوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ‌کاربردی نیز از روز چهارشنبه7 دی ماه آغاز شده و تا پایان روز شنبه 17دی ماه ادامه دارد.

شرط لازم برای متقاضیان، داشتن دیپلم سه‌ساله نظام جدید 3-3-6 (نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) و یا دیپلم سه‌ساله نظام ترمی/ سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش‌ساله نظری و فنی و حرفه‌ای) با تاريخ دانش‌آموختگی حداکثر تا 31 شهريورماه سال 1401 است.

چنانچه داوطلبان قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي مرحله پذيرش دوره‌ كارداني فني و دوره كارداني حرفه‌اي «ناپيوسته» نظام آموزش مهارتي مهر ماه سال 1401 باشند، درصورت قبولي در اين مرحله از پذيرش، قبولي قبلي آنان لغو مي‌شود و با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد و باید در رشته قبولی جدید ثبت‌نام و ادامه تحصیل دهند.

درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نیز منبع معتبر برای کسب اطلاع و دریافت دفترچه ثبت نام است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید