جذب دانشجومعلم در دانشگاه تهران از اول مهر ۱۴۰۲

نیروی انسانی متوسطه اول

ئیس دانشگاه تهران گفت: از اول مهر ۱۴۰۲ دانشگاه تهران با همراهی دانشگاه فرهنگیان، دانشجومعلمانی را جذب می‌کند و امیدواریم بتوانیم با فرایندی که مشخص شده است، ایفای نقش کنیم.

به گزارش سبکی نو، سید محمد مقیمی در همایش «تربیت و معلمان آینده» اظهار کرد: با رئیس دانشگاه فرهنگیان تحت مدیریت وزیر آموزش و پرورش در حال توافق جهت یک شراکت استراتژیک برای تربیت دانشجومعلمان است.

وی با بیان اینکه یکی از غفلت‌ها در ایفای نقش معلمان، نقش علمی و تربیتی معلم به صورت توأمان است، تصریح کرد: آنچه مشخص است باید نقش معلم را از مُدرسی صرف به نقش تعلیمی و تربیتی ارتقا دهیم؛ آنچه که در رویکردهای علمی دنیا مطرح می‌شود، این بوده که نقش معلمان، مربی‌گری است.

وی تصریح کرد: از اول مهر ماه سال آینده دانشگاه تهران با همراهی دانشگاه فرهنگیان، دانشجومعلمانی را جذب می‌کند و امیدواریم بتوانیم با فرایندی که مشخص شده است، ایفای نقش کنیم.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این همایش اظهار کرد: اگر چه تربیت تکلیف خانواده اما به دلیل قرار گرفتن در زیست بوم کنونی، نه فرصت و نه تخصص آن را دارند، بنابراین ایجاد بستر تربیت در قالب سازمان‌هایی است که ما آن را به نام آموزش و پرورش می‌شناسیم.

یوسف نوری ادامه داد: وقتی این بستر را نگاه می‌کنیم کلیدی تمرین عنصر بلامنازع معلم است. اگر بخواهیم حکمرانی اتفاق بیفتد و محقق شود، چاره‌ای جز این نداریم که معلم را دریابیم. بر همین است توجه به دانشگاه تربیت معلم مهمترین وظیفه است که باید به آن پرداخته شود.

وی با بیان اینکه در دوره جدید ریاست دانشگاه فرهنگیان، این دانشگاه به دانشگاه مأموریت‌گرا برای تربیت معلم چرخش داشت، اظهار کرد: رئیس‌جمهور برای اولین بار در هیأت امنای دانشگاه حضور یافت و این دانشگاه، اقدامات و تعاملات با دانشگاه‌های برتر کشور دارد.

در این همایش از برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان و نشان معلم آینده رونمایی شد. همچنین از خانم صاحبی آموزگار نمونه و دانشجومعلمان سرآمد در زمینه‌های مختلف تقدیر شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید