ایجاد رشته‌های برنامه‌محور برای جذب نخبگان

دانشگاه و صنعت

وزیر علوم خبر از ایجاد رشته های برنامه محور درتعدادی از دانشگاه‌های وزارت علوم که از شرایط لازم برخوردار هستند برای جذب نخبگان خبر داد.

به گزارش سبکی نو، محمدعلی زلفی گل اظهار داشت: مبحث توجه ویژه به رشته‌های بین‌رشته‌ای و میان رشته‌ای در جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم گرفته‌شده که برخی از رشته‌های برنامه‌محور در تعدادی از دانشگاه‌های وزارت علوم که از شرایط لازم برخوردار هستند برای جذب نخبگان ایجاد شوند.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده با وزارت جهاد کشاورزی، توضیح داد: در جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم، مصوبات لازم در ارتباط با آموزش بهره‌برداران بخش کشاورزی نیز به تصویب‌رسید و از این پس، میزان نیازی که توسط وزارت جهاد کشاورزی اعلام می‌شود، یکی از ملاک‌های پذیرش دانشجویان در مقاطع مختلف است.

وزیر علوم درباره این رشته‌ها که بر اساس نیاز کشور و در علوم نوپدید هستند، اظهار کرد: این رشته‌ها در راستای گسترش دانش جدید در کشور ارائه می‌شوند و تصمیم بر این است که نیازهای جامعه در ایجاد آنها مدنظر قرار گیرد، بنابراین این رشته‌ها دائمی نیستند. منظور این است، زمانی که دیگر نیازی به این رشته‌ها نباشد، پذیرش دانشجو در آنها متوقف می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: می توان گفت این رشته‌ها تا حدودی شبیه به رشته‌های دانشگاه علمی‌کاربردی هستند که بر اساس نیاز جامعه تعریف می‌شوند.

زلفی‌گل درباره دانشگاه‌های مجری این مصوبه گفت: تعدادی از دانشگاه‌های متقاضی به صورت موردی این مصوبه را اجرا می‌کنند. اگر امکان توسعه وجود داشته باشد، در دانشگاه‌های دیگر نیز اجرا می‌شود. دانشگاه‌ها باید متقاضی باشند چرا که وزارت علوم به صورت موردی دانشگاهی را انتخاب نمی‌کند.

در این صورا اگر جزو نوابغ و نخبگان هستید و به کار دولتی فکر می کنید، از رشته های برنامه محور غافل نباشید. برای این منظور حتما اخبار این حوزه را از بخش اخبار بلاگ سبکی نو دنبال کنید.

برای موفقیت هرچه بیشتر هم می توانید با سوپر اپلیکیشن سبکی نو، مسیر موفقیت در کنکور را طی کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید