آغاز ثبت‌نام تکميل ظرفيت رشته‌های نوبت بهمن با سوابق تحصیلی

ثبت نام کنکور

با نزدیک شدن به ترم دوم دانشگاه‌ها، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت‌نام و انتخاب رشته برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته محل‌هایی که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۱ تکمیل نشده است، خبر داد.

به گزارش سبکی نو، دکتر عبدالرسول پور عباس با اعلام این خبر اظهار داشت: پذیرش در این مرحله برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته‌محل‌هایی که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۱ تکمیل نشده، براساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی دیپلم در نوبت بهمن ماه صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: ثبت‌نام و انتخاب رشته از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش از روز چهارشنبه مورخ ۳۰ آذر ماه آغاز شده و تا روز شنبه ۱۰ دی ماه ادامه خواهد داشت.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کد رشته محل‌های مربوط به این پذیرش در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر شده است و متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته تا حداکثر ۱۰۰ کد رشته اقدام کنند.

پورعباس با تأکید بر ضرورت دقت در درج اطلاعات در ثبت‌نام این مرحله، تصریح کرد: با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل و معدل کتبی دیپلم صورت خواهد گرفت، لذا متقاضیان باید معدل کل و یا معدل کتبی خود را به‌صورت صحیح در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج نمایند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت‌نامی، از ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان ممانعت به عمل آمده و قبولی آنها لغو می‌شود.

داوطلبان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به اطلاعیه منتشر شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید