۹۰۰ هزار معلم مشمول طرح رتبه‌بندی

رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت حق رتبه‌بندی به 900 هزار فرهنگی خبر داد و گفت: روند ثبت رتبه‌بندی با سرعت بالا در حال انجام است و رتبه‌بندی‌ها حداکثر پنج سال یکبار مورد تمدید قرار می‌گیرند.

به گزارش سبکی نو، یوسف نوری با بیان اینکه سند تحول بنیادین با وجود اهمیت بسیار هنوز به طور کامل اجرا نشده است اظهار داشت: طرح رتبه‌بندی معلمان یکی از مؤلفه‌های این سند بود که اکنون در دست اجرا است که در این طرح پرداختی‌ها مشخص شده و به بازنشستگانی که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 بازنشسته شده‌اند نیز تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت حق رتبه‌بندی به 900 هزار فرهنگی در حال انجام است و این تعداد کار بسیار دشواری بود افزود: روند ثبت رتبه‌بندی با سرعت بالا در حال انجام است و رتبه‌بندی‌ها حداکثر پنج سال یکبار مورد تمدید قرار می‌گیرند؛ به همین دلیل برای تعیین درجه باید دقت و توجه لازم به کار گرفته شود.

نوری گفت: به دلیل جمعیت بالای فرهنگیان مشمول حق رتبه بندی و حق مناطق جنگی، این روند هنوز به صورت کامل اجرا نشده، اما به تدریج و با کمی تأخیر تمامی مشمولان زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به استخدام معلمان آموزش و پرورش گفت: استخدام فرهنگیان قبل از سال 92 در حال انجام است، اما قانون استخدام بعد از سال 92 هنوز مصوب نشده که پس از تعیین تکلیف جذب معلمان تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام می‌شود.

بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان زمانی که فردی در آستانه بازنشستگی قرار می‌گیرد، در کارگزینی یک حکم تحت عنوان حکم رویداد ۵ که مبلغ ریالی آن صفر است و آخرین حکم شاغلی هر کس در دستگاه آموزش و پرورش است، برای او صادر می شود که بعد از آن دیگر حکمی به عنوان شاغل برای او صادر نمی‌شود، مگر اینکه فرد به حالت اشتغال برگردد و مجددا شاغل شود .

در شرایط کنونی، اگر کسی حکم رویداد ۵ داشته باشد، فعلا (در شرایطی که برای دیگران حکم با عنوان مزایای رتبه بندی صادر شده است) حکم رتبه بندی برای ایشان صادر نمی‌شود و بعدا که رتبه واقعی و نهایی صادر شود، حکم رتبه بندی اصلی ایشان صادر می‌شود.

همکاران بازنشسته‌ای که ادعا می‌کنند حکم رتبه آنها صادر شده است، یا حکم رویداد ۵ در سیستم ندارند و یا حکم رویداد ۵ صادر شده ولی حکم سازمان بازنشستگی صادر نشده و در حالی که فرد حضور فیزیکی در دستگاه ندارد، از لحاظ سیستم شاغل هست و به این دلیل حکم رتبه بندی او صادر شده است.

گفتنی است که براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش حکم اصلی بازنشستگان حتما صادر می‌شود و احکام این دسته از عزیزان به این دلیل با رتبه واقعی صادر می‌شود، از دوباره کاری اجتناب شود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید